Logo
Francja:islamista ostrzega,że Euro zamieni się w cmentarz

interia.pl

15 czerwca 2016 08:45

 

24-letni muzułmański terrorysta, który w nocy z poniedziałku na wtorek zabił policjanta i jego żonę w Les Mureaux pod Paryżem grozi Francji, że ta spłynie krwią niewiernych w czasie trwania piłkarskich mistrzostw.

Larossie Abbali, który z zimną krwią zamordował policjanta i jego żonę na oczach ich małego synka po dokonaniu zbrodni nagrał w domu swoich ofiar wiedo, w którm mówił, że Europ 2016 "zamieni się w cmentarz".  Ekstremista zadeklarował ponadto swoją wierność Państwu Islamskiemu.

Zdaniem ekspertów ISIS nie rzuca słów na wiatr. Państwo Islamskie od dawna bowiem zapowiadało ataki terrorystyczne w czasie piłkarskich mistrzostw Europy i to pomimo trwającego niemal do końca Euro Ramadanu. Przywódcy ISIS od dawna apelowali do swoich wyznawców by ci odważyli się na ataki w imię Allaha, nawet jeśli nie mieli wcześniej kontaktów z dżihadystami.

Tymczasem, we Francji podkreśla się, że służby specjalne tego kraju zwyczajnie skompromitowały się w sprawie Abbaliego, który od dłuższego czasu znajdował się pod obserwacją. A mimo tego, nikt nie zorientował się co planuje zamachowiec...

C.

 

za:rmf24