Logo
Francuski muzułmanin zniszczył motocykl z polskimi symbolami narodowymi

fot. inforiders.pl / Jan M.

14 sierpnia 2016 16:18

Kilka dni temu motocykl należący do jednego z Polaków mieszkającego we Francji, został zniszczony przez muzułmanina. Maszyna była przyozdobiona w polskie symbole oraz hasła narodowe, m.in. "Bóg, honor, Ojczyzna". O sprawie pisze portal inforiders.pl

16-letni sprawca został złapany na gorącym uczynku. Przed jego zatrzymaniem, krewki właściciel harleya postanowił dać mu nauczkę. Teraz grozi jemu 6 miesięcy więzienia.

Maszyna przed sprowadzeniem do Francji, gdzie mieszka jej właściciel, została przyozdobiona w polskie symbole i hasła narodowe. Na baku znalazła się postać rycerza chronionego tarczą z Białym Orłem i wniesioną, pancerną dłonią dzierżącą szablę. Na drugiej stronie baku można było podziwiać sylwetkę husarza z polskim sztandarem oraz napis: „1683 Vienna”. Z kolei na błotniku pojawiła się alegoria walki dobra ze złem symbolizowana przez Archanioła Michała, toczącego zwycięski pojedynek z szatanem.

Symbole widocznie nie przypadły do gustu wyznawcy Mahometa - muzułmanin za pomocą lampy lutowniczej wypalił karoserię. Pan Jan radzi swoim rodakom, aby ci udając się do Francji przyozdabiali swoje motocykle w czaszki i piszczele. W innym wypadku, muszą liczyć się z potencjalnymi problemami.

 

źródło: inforiders.pl

N.