Logo
Gasiuk-Pihowicz mówi o "grożbach pod adresem protestujących i poturbowanych pod Sejmem". Oferuje pomoc prawną

fot. Krzysztof Białoskórski

23 grudnia 2016 09:59

Kamila Gasiuk-Pihowicz mówiła na briefingu prasowym przed Sejmem RP, że wobec protestujących pojawiają się groźby a w wyniku piątkowej manifestacji poturbowani zostali zwykli ludzie. Nowoczesna oferuje pomoc prawną.

"W piątkową noc zostali poturbowani zwykli ludzie, którzy przyszli wyrazić protest wobec ograniczania debaty parlamentarnej. Do tej pory politycy PiS-u łącznie z prezydentem Dudą mówili, że w Polsce jest demokracja, proszę, ludzie mogą demonstrować. Czy teraz przyznają się do sowich autorytarnych zapędów? Jednocześnie wyrażając uznanie dla wszystkich osób, które demonstrowały i wyrażały przywiązanie do zasad zapisanych w Konstytucji, chcielibyśmy powiedzieć, że nie akceptujemy pojedynczych przypadków agresji, która była kierowana do powszechnie nielubianych polityków PiS" – stanowczo podkreśliła Kamila Gasiuk-Pihowicz.

"Jeżeli chcemy wyrażać nasze przywiązanie do Konstytucji, to sami musimy tych wartości przestrzegać. Naturalnym miejscem na debatę jest polski Sejm. Jeśli posłowie PiS ograniczają możliwość debaty parlamentarnej w polskim Sejmie, to ta debata przenosi się na ulicę. Nawet najostrzejsza debata powinna toczyć się w Sejmie. PiS sięgnął po pełnię władzy, ale z pełnią władzy wiąże się pełna odpowiedzialność, a także konieczność poddania się ciężarowi krytyki, z którym się to wiąże" – mówiła.

"W związku z powtarzającymi się groźbami w stosunku do osób, które brały udział w piątkowej demonstracji, Nowoczesna udzieli poszkodowanym pomocy prawnej" – zapewniła posłanka .Nowoczesnej.

PJ
Źródło: 300polityka