Logo
Gazeta Wyborcza inwigiluje Marsz Niepodległości [WIDEO]

17 listopada 2016 23:25

Na stronie Gazety Wyborczej został opublikowany film jednego z internautów obecnego na marszu KODu, antyfaszystów oraz Marszu Niepodległości. Dużo uwagi poświęca się Młodzieży Wszechpolskiej i skandowanemu okrzykowi: "Uderz, uderz liberała, imigranta i pedała!". ​

Maksymilian Wudecki, twórca portalu internetowego Prawicowa Rzeczpospolita Ludowa, nagrał swoją wizytę na 3 demonstracjach 11 listopada, jednak najwięcej czasu poświęcił na materiał z Marszu Niepodległości. 

Początkowo opisane zostały drobne incydenty, gdzie GW skarży się na "rasistowski krzyż celtycki" i hasło Polska dla Polaków. Następnie krytykowane są utwory odtwarzane przed marszem, wyrażające pogardę dla m. in. homoseksualizmu - to faktycznie takie przerażające. Nie obeszło się także bez nazwania faszyzującmi, organizacji przybyłych z zagranicy.

Kolejne akapity traktują o Młodzieży Wszechpolskiej. Dziennikarze Gazety Wyborczej nie może znieść hasła: "Uderz, uderz liberała, imigranta i pedała!". W artykule został podkreślony fakt, że ten okrzyk mógł być intonowany przez prezesa Okręgu Pomorskiego Młodzieży Wszechpolskiej, jadącego na samochodzie, a kolumna marszowa Wszechpolaków miała głośno skandować to hasło. Dziennikarze Adama Michnika ustalili nawet tożsamość trzech działaczy MW, którzy na filmie jadą z tyłu samochodu (4.30). 

Na podsumowanie nie mogło zabraknąć opinii. Bez zaskoczenia - Marsz Niepodległości był w ocenie Wyborczej najgorszym, choć najliczniejszym wydarzeniem tego dnia. Dominowała agresja i wszechobecny rasizm, w przeciwieństwie do pochodów KODu.

Sukces Marszu Niepodległości wciąż boli środowiska lewicowo-liberalne, a przemarsz bez zamieszek drugi rok z rzędu powoduje generowanie przez nich sztucnych problemów.    

 

 

źródło: wyborcza.pl
BS