Logo
Gdynia: Komandos zginął podczas ćwiczeń. Sprawę bada prokuratura

30 sierpnia 2016 11:25

Jak poinformował rzecznik Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych ppłk Szczepan Głuszczak, po wypadku, do którego doszło na ćwiczeniach taktycznych, zmarł żołnierz Wojsk Specjalnych.

 

Do wypadku, w którym zostało poszkodowanych dwóch żołnierzy doszło w niedzielę w trakcie ćwiczeń. Jeden z żołnierzy po zbadaniu i opatrzeniu został zwolniony, drugi zmarł w szpitalu. Sprawę bada Żandarmeria Wojskowa i prokuratura. Miejsce zdarzenia zabezpieczyła żandarmeria. Wyjaśnieniem przyczyn wypadku zajmie się teraz wydział wojskowy Prokuratury Okręgowej w Gdyni – potwierdza ppłk Paweł Durka, rzecznik Komendy Głównej ŻW. To dla nas niezwykle trudny czas. Straciliśmy żołnierza. Na razie nie możemy więcej powiedzieć – powiedział portalowi polska-zbrojna.pl major Krzysztof Łukawski, rzecznik prasowy Dowództwa Komponentu Wojsk Specjalnych.

Ze względu na charakter Wojsk Specjalnych wojsko nie podało personaliów zmarłego, nie poinformowało, w której jednostce służył, ani w jakich okolicznościach doszło do wypadku. 

Natalia Wiślińska

Źródło: TVP Info