Logo
GIGANTYCZNY dług Kijowskiego za alimenty. Założą mu opaskę elektroniczna na nogę

23 stycznia 2017 13:14

Ostatnie tygodnie to seria upokorzeń (jeszcze) lidera KODu. Okazuje się, że Mateusz Kijowski ma dług w wysokości 220 tysięcy złotych. Oznacza to, że może objąć go najnowsza propozycja Ministerstwa Sprawiedliwości, czyli elektroniczny system dozoru, tak zwane „opaski” ​na nogę. 

Tygodnik "Wprost" ustalił, że łączny dług Mateusza Kijowskiego z tytułu niepłaconych alimentów wynosi 220 tysięcy złotych. Na tę kwotę składa się ponad 95,5 tys. to zadłużenie wobec dzieci, a około 75 tys. to dług wobec funduszu alimentacyjnego. Do tego jeszcze dochodzą m.in. odsetki i opłaty egzekucyjne na łączną sumę około 50 tys. zł.

Być może lider KOD zostanie zatem objęty nowym programem, który proponuje Ministerstwo Sprawiedliwości. Wiceminister Michał Wójcik był pytany w TVP Info o to, w jaki sposób resort zamierza walczyć ze zjawiskiem uporczywego unikania płacenia alimentów. – Zmieniamy to systemowo – zapewnił.

- ciekawsze są kary, które mają być. Często jesteśmy posądzani o to, że chcemy doprowadzić do sytuacji, w której w więzieniach znajdzie się znacznie więcej osób za niepłacenie alimentów, ale my mówimy: wykorzystajmy coś, o czym mówimy bardzo głośno od wielu miesięcy, czyli elektroniczny system dozoru, tak zwane „opaski” - oznajmił wiceminister Wójcik. 

Polityk zapewniał w dalszej części wypowiedzi, że ten system jest opłacalny i skuteczny - Kosztuje to podatnika trzysta kilkadziesiąt złotych, a nie ponad trzy tysiące złotych. Wiemy dokładnie, gdzie ta osoba jest, więc nie będzie już takiej sytuacji, że ktoś na przykład pracuje w szarej strefie i później, kiedy znajduje się przed sądem, mówi: nie miałem pieniędzy, nigdzie nie pracuje, a rzeczywistość jest zupełnie inna - stwierdził Wójcik.

Czarne chmury zbierają się zatem nad Mateuszem Kijowskim. 

źródło: niezalezna.pl
BS