Logo
Gliński: Schetyna i Petru chcieli dokonać zamachu stanu? Myślę, że oni od dawna chcieli

fot. Flickr

3 stycznia 2017 08:58

Wicepremier Gliński był gościem Roberta Mazurka w "Porannej rozmowie RMF", gdzie komentował bieżące wydarzenia w Sejmie oraz kwestię kolejnego posiedzenia, które ma rozpocząć się 11 stycznia. Wciąż nie wiadomo, czy posłowie zasiądą w sali plenarnej.

"Oni prowokowali od roku najróżniejsze burdy, awantury i pewnie chcieli, żebyśmy my byli sprowokowani do bardziej stanowczych rozwiązań. Nic z tego. Jeżeli na sali sejmowej stosuje się siłę fizyczną, a to miało miejsce… Uniemożliwi marszałkowi dostęp – to skandal i łamanie prawa – do stołu prezydialnego, do fotelu marszałka. Jak myśmy wychodzi, to jeden z posłów podskakiwał i komentował, agresywnie się do nas odzywał i widzieliśmy, co się działo z posłem Suskim. Bezpośrednia agresja. Wiadomo, że o to chodziło opozycji. Myślę, że od roku" – mówił Piotr Gliński.

"Myślę, że oni od dawna chcieli dokonać zamachu stanu. Przecież mówili o tym wprost, że chcą doprowadzić do zmiany władzy w Polsce. Jakim cudem mieliby to zrobić w inny sposób, niż siłowy?" – dodawał.

PJ
Źródło: RMF FM