Logo
Grabowski: "Nie może być premiowania tych, którzy ciemiężyli naród Polski"

fot. Wikimedia Commons

20 czerwca 2016 20:40

Poseł ruchu Kukiz'15 i Stowarzyszenia Endecja odniósł się do projektu obniżenia emerytur dla funkcjonariuszy służb bezpieczeństwa Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej w wywiadzie dla wSensie.

"Nie widzę powodu, dla którego esbecy, konfidenci i donosiciele mieliby być w wolnej Polsce w jakiś sposób premiowani. Jeżeli już odstają emerytury to powinni otrzymywać je z zachowaniem konstytucyjnej równości. Absolutnie nie powinni dostawać więcej" – komentował Grabowski.

Poseł odniósł się także do stanowiska partii .Nowoczesna. Kamila Gasiuk-Pihowicz uciekała od jasnych deklaracji w tej sprawie, mówiąc: "Są kwestie ochrony praw nabytych, to trzeba zobaczyć jak to będzie wyglądało pod względem prawnym. Ja nie miałam okazji się temu przyjrzeć i o ile wiem to jest na razie w sferze propozycji rzuconej na konferencji prasowej. Więc bardzo jestem ciekawa, jakie to będzie rozwiązanie prawne i czy ono się ostoi w demokratycznym państwie prawa, w którym jednak obowiązują pewne zasady gry".

"Nowoczesna próbuje różnymi wytrychami prawnymi bronić esbeków, dawnych ciemiężycieli. Być może ciężko jest im się odciąć od tych pieniędzy" – komentował Grabowski.

 

 

Paweł Jaworski
Źródło: wSensie.tv / fot. Wikimedia Commons