Logo
Grabowski: "Socjaliści odnieśli kolejny sukces w walce z gospodarką wolnorynkową"

fot. Wikimedia Commons

21 czerwca 2016 15:48

Posłowie zdecydowali, że 21 czerwca będzie Ogólnopolskim Dniem Przedsiębiorcy. Poseł ruchu Kukiz'15 i Stowarzyszenia Endecja wskazuje jednak na hipokryzję posłów, którzy dzisiejsze święto "uczcili" w sposób przeciwny do idei wolnorynkowej.

Chodzi o zmiany w ustawie – Prawo zamówień publicznych oraz niektórych innych ustaw, która po uchwale Senatu trafiła pod obrady Komisji Gospodarki i Rozwoju. Tu niestety poprawki sugerowane przez Senat trafiły na opór posłów. Swój sprzeciw wyrażał poseł Grabowski, który w emocjonalnym wystąpieniu mówił: "Pozbywamy się wolności gospodarczej na Komisji Gospodarki".

Sprawę skomentował również na swoim profilu społecznościowym.

 

 

Poseł w komentarzu wskazał na hipokryzję posłów, którzy z jednej strony czynią zabiegi mające na celu ukazać ich otwarcie na idee wolnorynkowe, a za kulisami nie są konsekwentni. "Celem ustanowienia Ogólnopolskiego Dnia Przedsiębiorcy jest docenienie pracy oraz wzmocnienie etosu przedsiębiorcy. Rozwój przedsiębiorczości jest ważnym czynnikiem rozwoju gospodarczego i dobrobytu naszego społeczeństwa. Poszerzenie wiedzy w tym zakresie przyczyni się do promowania pozytywnego wizerunku przedsiębiorcy w otoczeniu społecznym. Zachęci również do podejmowania działalności gospodarczej na własny rachunek ludzi młodych, szukających dopiero swojej życiowej drogi" - czytamy w uzasadnieniu. O sprawie będziemy jeszcze informować.

Paweł Jaworski
fot. Wikimedia Commons