Logo
Grób Bieruta wyczyściła działaczka Komunistycznej Młodzieży Polski. „Stalin był dobrym przywódcą"

9 sierpnia 2016 13:06

TVN i „Gazeta Wyborcza” nagłośniły sprawę kobiety, która w weekend z własnej inicjatwy wyczyściła nagrobek Bolesława Bieruta, na którym umieszczono napis "kat" i namalowano czerwone gwiazdy. Okazuje się, że była to szefowa Komunistycznej Młodzieży Polski.

Media, które opisały sprawę, początko nie ujawniły ani wizerunku kobiety, ani tego, że jest ona zaangażowana w określoną działalność polityczną czy społeczną. Wkrótce jednak w mediach społecznościowych pojawiła się informacja, że opisywaną kobietą była Ludmiła Dobrzyniecka – szefowa Komunistycznej Młodzieży Polski, a w przeszłości członek władz partii Zmiana. 

Stalin był dobrym przywódcą. Dlatego zachęcamy do tego co napisał - mówiła Dobrzyniecka w wywiadzie udzielonym w marcu 2015 roku portalowi vice.com. To nie jedyna "złota myśl" komunistycznej działaczki. Katyń to byli Niemcy i dopiero teraz, aby propagować Unię Europejską, Stany Zjednoczone i zniechęcać do Wschodu, zaczyna się cały czas mówić o tym Katyniu. Dlaczego jak ja byłam dzieckiem, nikt mi nie mówił o Katyniu? Ja się dowiedziałam o tym dopiero, jak się zaczęła ta wielka propaganda antyrosyjska - mówiła we wspomnianym wywiadzie. 

Dobrzyniecka należała do Komunistycznej Partii Polski. Ws swoich wypowiedziach wychwalała Koreę Północną, nie ukrywa również, że jej przodkowie byli komunistami i stalinistami.

Natalia Wiślińska

Źródło: kresy.pl, wpolityce.pl