Logo
Gronkiewicz-Waltz kłamała? "Reprywatyzacja nie jest wstrzymana"

fot. Wikimedia Commons

16 września 2016 08:31

W Poranku Radia TOK FM gościem był Witold Pahl - wiceprezydent Warszawy, który poinformował, że wbrew temu, co mówiła na konferencji prasowej Hanna Gronkiewicz-Waltz reprywatyzacja gruntów w Warszawie nie została wstrzymana.

"Reprywatyzacja nie jest wstrzymana. To była informacja pani prezydent, że w związku z medialnymi wątpliwościami co do prawidłowości tych postępowań, zarządzono taki przegląd tych spraw, które powinny być rozstrzygnięte niezwłocznie. Zostały wprowadzone dodatkowe, zaostrzające warunki bo nikt nie zwalnia z urzędników odpowiedzialność za nadzór nad mieniem warszawiaków" − mówił wiceprezydent Warszawy.

"Bardzo wyraźnie wczoraj padła deklaracja ze strony biura prawnego, reprezentującego miasto ze wskazaniem, że te nieruchomości, które orzeczeniami sądów powinny być zwrócone, będą teraz sukcesywnie zwracane. Zwłaszcza te, gdzie sąd nakłada kary na miasto. Zatrzymać się tego nie da, nie wolno. Chyba, że ustali się w trakcie wewnętrznych procedur, takich dodatkowych, że doszło do sytuacji, która takie wstrzymanie uzasadnia" − poinformował Witold Pahl.

PJ
Źródło: TOK FM