Logo
Grupa, do której miał należeć Michał Materla, oszukała Skarb Państwa na 17 mld złotych! Narkotyki połykano w prezerwatywach

fot. flickr.com

15 grudnia 2016 09:31

Grupa, do której miał należeć znany polski zawodnik MMA Michał Materla (zgodził się na ujawnienie nazwiska), oszukała Skarb Państwa na 17 mld złotych. Przestępcy mają zarzuty o nielegalny handel tytoniem i papierosami oraz przemyt narkotyków.

Śledczy z poznańskiego CBŚP i Prokuratury Okręgowej w Poznaniu nad rozbiciem gangu pracowali od początku roku. Według ich ustaleń, przemyt narkotyków odbywał się w dosyć ekstrawagancki sposób: przemytnicy połykali prezerwatywy wypełnione narkotykami. Na trop natknięto się w 2012 r., gdy odnaleziono zwłoki mężczyzny z "przesyłką" w jelicie grubym. 

W ten sposób jedna osoba mogła przetransportować do 700 gram płynnej, czystej kokainy, z której można było wyprodukować prawie 7 kilogramów narkotyku nadającego się do dawkowania.

Oprócz tego handlowano haszyszem oraz wyrobami tytoniowymi bez akcyzy.

Grupa miała charakter zbrojny - do rozwiązywania sporów z innymi gangami, używano broni maszynowej.

Do zatrzymań doszło w ubiegły wtorek. Policjanci aresztowali 21 osób, głównie w województwie wielkopolskim. Wśród gangu znalazło się dwóch policjantów na służbie oraz jeden emerytowany. Sprawa odbiła się głośnym echem ze względu na fakt, że podejrzanym jest także Michał Materla - znany zawodnik mieszanych sztuk walki, występujący na KSW. Sportowiec twierdzi, że nie ma z tym nic wspólnego.

 

źródło: rmf24.pl

N.