Logo
Grupa Republikanów ostrzega przed Trumpem. "Byłby niebezpieczny jako prezydent"

9 sierpnia 2016 11:16

Grupa 50 Republikanów, specjalizujących się w sprawach bezpieczeństwa, podpisała się pod listem otwartym, w którym ostrzega przed Donaldem Trumpem. To nikt inny jak przegrana waszyngtońska elita, która kurczowo trzyma się władzy – odpowiada Trump. 

Pod listem podpisali się m.in. b. szef CIA Michael Hayden, który stał również na czele wewnętrznej agencji wywiadowczej (NSA), b. minister spraw wewnętrznych Michael Chertoff, b. szef wywiadu – John Negroponte oraz negocjatorzy międzynarodowych porozumień handlowych Carla Hills i Robert Zoelick.​ Autorzy listu podkreślili, że Trump byłby niebezpieczny jako prezydent. Ich zdaniem kandydat Partii Republikańskiej nie ma żadnych kwalifikacji, by kierować państwem i pełnić obowiązki naczelnego dowódcy sił zbrojnych. Trump byłby najbardziej lekkomyślnym prezydentem w amerykańskiej historii, który naraziłby na szwank bezpieczeństwo narodowe i amerykański dobrobyt. Nikt z nas nie będzie na niego głosował - czytamy w liście.

Co na to Donald Trump? Kandydat Republikanów odrzucił tę krytykę twierdząc, że ludzie którzy ją sformułowali są odpowiedzialni za szereg błędnych decyzji, które doprowadziły do chaosu międzynarodowego. 

Natalia Wiślińska

Źródło: TVP Info