Logo
Grzegorz Braun prezesem TVP? "Jestem gotów zaprowadzić porządek przy ulicy Woronicza" [WIDEO]

fot. screen z YouTube/Pobudka

11 sierpnia 2016 18:44

Grzegorz Braun wyraża chęć udziału w konkursie na szefa TVP zapowiedzianym przez Radę Mediów Narodowych. To już drugi kandydat, który apiruje do stanowiska po tym, jak podobną wolę wyraził Mariusz Max Kolonko.

"Szczęść Boże, kłaniam się spod siedziby telewizji reżimowej, zwanej dla zmylenia przeciwnika, czyli szanownych Państwa "publiczną" – zwrócił się do widzów w filmie opublikowanym na kanale "Pobudki", kandydat na prezydenta RP – Grzegorz Braun.

"Odpowiadając na pytanie, które z różnych stron dociera do mnie w ostatnich dniach i tygodniach, kiwam głową twierdząco, mówiąc "tak". Jestem gotów podjąć się zaprowadzenia porządku, tu, przy Woronicza w Warszawie" – deklaruje Grzegorz Braun.

Były kandydat na urząd prezydenta RP zwraca uwagę, że chętnie weźmie udział w konkursie organizowanym przez Radę Mediów Narodowych i czeka na publikację warunków, jakie miałby spełniać kandydat na prezesa Telewizji Polskiej. Grzegorz Braun określił TVP jako urząd, który stanowi przedłużenie "długie ramię władzy ludowej". Jak podkreślił:"Zmieniają się reżimy, ale reguły gry pozostają. Te reguły trzeba zmienić". Jednym z pierwszych pomysłów kandydata ma być zniesienie obwiązku płacenia abonamentu radiowo-telewizyjny. Podkreślił, że jego wizja telewizji publicznej przewiduje miejsce zarówno dla Jacka Kurskiego, który "w swoim czasie robił całkiem niezłą publicystykę", jak i Mariusza Maxa Kolonki, który "rzeczywiście wielce zasłużył się w ostatnich latach mówiąc rodakom jak jest".

Paweł Jaworski
Źródło: Pobudka/YouTube