Logo
Gwałtowny wzrost przestępczości w Niemczech

24 maja 2016 11:02

W 2015 r. w Niemczech odnotowano wzrost przestępczości aż o 4,1 proc. w porównaniu z rokiem poprzednim. Dotyczy to zwłaszcza wzrostu ataków na ośrodki dla azylantów oraz włamań do mieszkań.

W ubiegłym roku niemieckie służby odnotowały prawie tysiąc przypadków przestępstw związanych z napaściami na migrantów oraz ośrodkami dla uchodźców. W ubiegłym roku liczba ataków na domy z azylantami wzrosła czterokrotnie.

Policja przyznaje, że ma duże trudności z wykryciem sprawców. Najczęsciej działają oni pod osłoną nocy, nierzadko w pojedynkę. Coraz ciężej jest także znaleźć świadków takich wydarzeń. Według niemieckich mediów, na policyjnej liście ma znajdować się ok. 500 członków "organizacji skrajnie prawicowych".

Statystyki mówią także o wzroście przestępstw dokonywanych przez cudzoziemców. W 2015 r. liczba takich ekscesów wzrosła o 12,8 proc. i dotyczy blisko 556 tys. spraw. Badania nie pokazują  jednoznacznie, czy przestępstwa te były dokonane przez nowych migrantów, czy przez cudzoziemców, którzy przyjechali do Niemiec wiele lat wcześniej. 

Ponadto wzrostła liczba włamań oraz kradzieży kieszonkowych. W sumie liczba przestępstw zwiększyła się w 2015 r. do 6,3 mln przypadków.

 

źródło: dw.de

N.