Logo
Gwiazdkowy prezent od Michnika? Kolejne zwolnienia w Gazecie Wyborczej!

24 grudnia 2016 21:57

Dwóch czołowych dziennikarzy Gazety Wyborczej traci pracę. Adam Michnik nie okazał się zatem hojnym mikołajem, a jego pracownicy zapewne nieco inaczej wyobrażali sobie tegoroczne święta.

Jak poinformował portal wirtualnemedia.pl, z redakcją „GW” rozstali się Konrad Sadurski i Renata Grochal. To dwoje dziennikarzy z wieloletnim doświadczeniem. Pierwszy miał bardzo długi staż w gazecie. Pracował w redakcji od 1992 r., głównie jako szef działu gospodarczego. Grochal pracowała z kolei od 2004 r. Zajmowała się przede wszystkim wiadomościami dotyczącymi polityki krajowej.

Jaki jest kontekst tej sytuacji? Sadurski odchodzi z redakcji "GW" rozwiązując kontrakt za porozumieniem stron. Inaczej wyglądają okoliczności zwolnienia Grochali. Mimo 12-letniego stażu została objęta zwolnieniami grupowymi, które trwają od połowy października tego roku. Początkowo planowany zwolnić 135 osób, jednak ten proces objął już 190 osób, a jest to spowodowane gorszą niż zakładano sytuacją spółki Agora S.A.

Omawiane przypadki nie są wyjątkiem. Z redakcją Gazety Wyborczej pożegnało się już wielu znanych dziennikarzy, m. in. Wojciech Fusek, Maciej Kałkus, Piotr Skwirowski, Wojciech Mazowiecki, Marek Wielgo, Przemysław Zych i wielu innych. Ponadto na wiosnę 2017 roku GW rezygnuje z usług swoich korespondentów w Waszyngtonie i Brukseli.

 

źródło: wmeritum.pl
BS