Logo
Gwiazdy Hollywood i papież apelują o pokój na świecie

plotek.pl

31 maja 2016 10:07

 

W trakcie odbywającego się w dniach 27-29 maja w Rzymie seminarium „Między uniwersytetem i szkołą - mur czy most?” papież Franciszek wraz z gwiazdami światowego kina apelował o zjednoczenie kultur i religii w imię światowego pokoju. W spotkaniu udział wzięli m.in  George Clooney z małżonką, Richard Gere i Salma Hayek.

Podczas swojego wystąpienia papież wzywał do budowy lepszego świata opartego na tolerancji, który akceptowałby różnice kulturowe i rasowe. Papież zauważył również, że dzisiejszemu światu zagraża ryzyko atomizacji, życia w oddzieleniu od innych co sprzyja separacji, która to wywołuje jedynie nienawiść.

Tymczasem, gdy się łączymy, rodzi się „przyjaźń społeczna, przyjaźń braterska, a także „kultura spotkania, która broni nas przed wszelkim rodzajem kultury odrzucenia- mówił Franciszek.

Papież zwrócił ponadto uwagę na znaczenie "języka gestów". W jego ocenie nie wystarczy jedynie mówić i obiecywać ale także także przejść do konkretnych działań. Jak zauważył Franciszek konieczne jest także powstrzymanie agresji, która rodzi się z „głębokiego okrucieństwa” i niesie za sobą wojny.

Zdaniem Franciszka dzisiejszy świat potrzebuje przede wszystkim miłości.

Przy okazji spotkania papież wyznał, że nie zamierza nigdy przejść na emeryturę tak jak jego poprzednik.

C.

 

za:gosc.pl