Logo
Hanna Gronkiewicz-Waltz:"Jeśli dokończę kadencję, to nie mam zamiaru startować"

fot. Wikimedia Commons

10 sierpnia 2016 22:36

Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz była gościem programu "Fakty po Faktach" na antenie TVN24. W rozmowie poruszono kwestię przyszłych wyborów na urząd prezydenta miasta oraz pomników upamiętniających katastrofę smoleńską.

"Któregoś dnia w nocy ten głaz został postawiony. Zresztą uważam, że z bardzo brzydkim wizerunkiem Lecha Kaczyńskiego. On jest po prostu nielegalny. Nie może tak być, że władza ma jakieś inne prawa niż obywatel" – mówiła prezydent.

Polityk Platformy Obywatelskiej odniosła się do wyborów na prezydenta miasta, sugerując, że może nie podjąć się ponownego kandydowania na urząd.

"Jeśli dokończę kadencję, to nie mam zamiaru startować. Kandydatem będzie ten, kto będzie miał największe szanse. Jest dużo osób. Trzeba mieć pewne kompetencje operacyjne. Takich osób jest sporo: radnych, zastępców, posłów. Z tych osób, które mają największe szanse, trzeba zrobić badanie, takie, jakie robił Donald Tusk wtedy, kiedy startowałam. Było kilka nazwisk, okazało się, że miałam największe szanse" – oceniła Hanna Gronkiewicz-Waltz.

 

Paweł Jaworski
Źródło: TVN