Logo
Historyczne wydarzenie! Dominacja Polaków w Turnieju Czterech Skoczni

6 stycznia 2017 18:59

Kamil Stoch wygrał czwarty, ostatni konkurs w ramach 65. Turnieju Czterech Skoczni, co przełożyło się także  na zwycięstwo w klasyfikacji generalnej zawodów. Drugie miejsce w generalce zajął Piotr Żyła, który dziś był trzeci. Po raz pierwszy w historii Polacy zajęli dwa pierwsze miejsca na podium TCS.

Jakby tego było mało, tuż za podium zameldował się trzeci z biało-czerwonych Maciej Kot. Stoch jest drugim Polakiem, który zwyciężył w, cieszącym się ogromnym prestiżem wśród zawodników i kibiców skoków narciarskich, Turnieju Czterech Skoczni. Pierwszym był w 2001 r. Adam Małysz, który tak naprawdę rozpoczynał tym triumfem swoją wielką karierę.Jeżeli Polacy utrzymają taką dyspozycję, powinni włączyć się do walki o medale w zbliżających się mistrzostwach świata.