Logo
Hiszpański uczestnik Marszu Niepodległości: "Dla nas Polacy są przykładem" [WIDEO]

13 listopada 2016 18:07

Na zaproszenie Młodzieży Wszechpolskiej na tegoroczny Marsz Niepodległości przyjechały delegacje z kilkunastu zagranicznych organizacji narodowych. Kilku gości wzięło udział w programie "Studio Polska", którego tematem był piątkowy marsz. Na uwagę zasługuje wypowiedź Hiszpana, Martina Garcii Gonzalo, który w pięknych słowach, w języku polskim (!), wyjaśnił dlaczego bierze udział w tym pochodzie. Jego wypowiedź zaczyna się od 35 minuty.

Działacz Hiszpańskiej partii Democracia Nacional zabrał głos podczas programu w tvp.info. Jego szczera wypowiedź może stanowić powód do dumy dla wszystkich Polaków. - Bo ja kocham Polskę i każdy rok pojadę do Polski, bo dla mnie ten Marsz Niepodległości to nie jest tylko marsz niepodległości Polski. Dla mnie to jest marsz niepodległości Europy też. Bo ja widze tutaj Polska, jedyny bastion Europa. Ja jestem z Madrytu i ja widzę, jak w moim kraju jest więcej cudzoziemców niż Hiszpanów. Mamy dyktatura marksistowska kulturalna. Ja jestem tutaj, bo widzę, że Polska jest tym, czego ja chcę dla mój kraju. - stwierdził hiszpański narodowiec. 

Oprócz Gonzalo, Krzysztof Bosak zabrał do studia działaczy narodowych ze Szwecji i Francji.

- Polska jest dla mnie Bóg, Honor i Ojczyzna i chcę tak samo dla mój kraju. I dlatego każdy rok tutaj jesteśmy. Nie tylko ja, ale bracia z innych krajów, jak ze Szwecji, z Francji,Włoch. Bo dla nas Polacy są przykład. - dodał na zakończenie swojej wypowiedzi Hiszpan.

Serce rośnie!

 

 

źródło: wmeritum.pl
BS