Logo
Holandia: eutanazja na życzenie 20-latki

wp.pl

13 maja 2016 10:46

 

Holenderscy lekarze dokonali eutanazji na młodej kobiecie, która od 15 lat zmagała się z poważnymi problemami psychicznymi.

Jak podają medycy 20-latka cierpiała na post-traumatyczne zaburzenia stresowe związane z tragiczną przeszłością-jako dziecko padła ofiarą pedofila. Oprócz wyżej wspomnianej przypadłości kobieta zmagała się z anoreksją, halucynajcami, chroniczną depresją a także zaburzeniami obsesyjno-kompulsywnymi.

Wszystkie przypadłości a także fakt, że kobieta kilkukrotnie w przeszłości dokonywała nieudanych prób samobójczych miały zdaniem lekarzy spełniać kryteria eutanazji. Kluczowa była również opinia psychologa, który stwierdził, że stan dziewczyny jest "beznadziejny" i "nie do zniesienia". To wystarczyło by zgodnie z holenderskim prawem pozbawić kobietę życia.

Wszystkie możliwości terapii zostały wyczerpane. Pacjentka była bardzo słaba (...) i uzależniona całkowicie od innych-
stwierdzili w  raporcie holendersy lekarze.

W 2015 roku w Holandii miało miejsce 5,561 przypadków eutanazji. Statystyki wskazują również, że liczba pacjentów mających problemy psychiczne, którzy zdecydowali się na eutanazję, wzrosła aż 4-krotnie w ciągu ostatnich 4 lat.

 

C.

 

za:deon.pl