Logo
Holland znów straszy PiS-em. "Czy dopuścimy do odebrania praw obywatelskich mniejszościom?"

24 września 2016 21:30

Podczas marszu równości w Poznaniu reżyserka Agnieszka Holland po raz kolejny wyraziła kytyczne stanowisko wobec obecnej władzy. Zasugerowała, że działania partii rządzącej doprowadzą do tego, że wielu Polaków utraci podstawowe prawa obywatelskie.

Agnieszka Holland przemawiając na marszu równości, w którym wzięli udział przedstawiciele środowisk LGBT uznających się za wykluczonych, przestrzegała wszystkich zebranych przed obecną sytuacją w Polsce. Prawa mniejszości są w Polsce zagrożone Dopominają się o prawa obywatelskie, o swoją godność o możliwość realizowania swojej tożsamości w sposób godny i zgodny z tą tożsamością. Niestety dotąd nie udało się tego osiągnąć. Zmieniające się ekipy rządowe i partyjne, większości parlamentarne nie doprowadziły do uchwalenia takich praw. Mamy więc ciągle o co walczyć.

Reżyserka wskazała, że w obecnej Polsce mniejszości mogą utracić nawet te prawa, które przysługują im obecnie, w tym prawo do zgromadzeń. Musimy o tym pamiętać, dlatego, że od was wszystkich zależy, czy dopuścimy do tego, żeby odebrać kobietom, obcym, kolorowym, homoseksualistom, lesbijkom ich podstawowe prawa obywatelskie. Musimy być bardzo czujni - alarmowała reżyserka.

NW

Źródło: telewizjarepublika.pl