Logo
Ilu muzułmanów faktycznie żyje w Europie? Wcale nie tak dużo, sprawdź sam!

15 grudnia 2016 17:15

Kryzys imigracyjny i "polityka otwartych drzwi", postępująca islamizacja i uległość społeczeństw zachodniej Europy. Wobec powyższego może wydawać się, że odsetek muzułmańskich obywateli państw Europejskich jest niebezpiecznie wysoki. Wbrew pozorom, sytuacja wcale nie wygląda tak źle. Brytyjski ośrodek badania opinii publicznej Ipsos Mori sporządził ciekawe statystyki.

Europejczycy znacznie zawyżają liczbę muzułmanów na starym kontynencie, tak wynika z badań ośrodka Ipsos Mori. Grupę badawczą stanowiło po 500 obywateli 40 krajów świata. W jednym z pytań respondenci mieli określić jaki procent obywateli ich kraju stanowią muzułmanie. Wbrew pozorom, wyniki są zaskakujące.

Największy rozstrzał pomiędzy szacowanym, a faktycznym odsetkiem muzułmanów zaobserwowano we Francji. Osoby ankietowane średnio wskazały aż 31%. W rzeczywistości to zaledwie 7.5% (zgodnie z badaniami Pew Research Center).

Włosi ocenili, że co piąty mieszkaniec ich kraju to wyznawca islamu, natomiast okazuje się, że odsetek muzułmanów we Włoszech wynosi zaledwie 3.7%.

Nie inaczej jest w Niemczech. Faktyczny odsetek wyznawców Allaha to 5% społeczeństwa, podczas gdy sami Niemcy wskazują 21%.

W którym europejskim państwie jest najwięcej muzułmanów? W Turcji - aż 98%.

 

źródło: rp.pl
BS