Logo
Imigranci spalili halę w Düsseldorfie, ponieważ: "Na stołówce nie było wystarczającej ilości czekolady i słodyczy" [WIDEO]

23 listopada 2016 21:10

Dwóch imigrantów zostało oskarżonych o podpalenie hali w niemieckim Düsseldorfie. Budynek spłonął doszczętnie, a straty szacowane są na 10 milionów euro, a 26 osób zostało rannych. Sprawy argumentują to następująco: "Na stołówce nie było wystarczającej ilości czekolady i słodyczy" - poinformował brytyjski portal express.co.uk.

Warto zaznaczyć, że wspomniana hala służyła jako ośrodek pomocy dla samych uchodźców...

Sprawcami podpalenia są Algierczyk Adel D. oraz Marokańczyk Mohammed B. Uchodźcy odpowiedzą także za uszkodzenie ciała i nawoływanie do kolejnych podpaleń. 

Choć omawiane wydarzenia miały miejsce 7 czerwca bieżącego roku, to zarzuty zostały postawione dopiero teraz. Pracownicy Czerwonego Krzyża donoszą, że imigranci dopuścili się podpalenia w wyniku napięcia i stresu, w związku z ramadanem - islamskim miesiącem postu, kiedy spożywanie posiłków w trakcie dnia jest zabronione. Mało tego, z uwagi na święto, serwowanie obiadów w centrum miasta zostało wstrzymane!

Posiłki były wydawane wczesnym rankiem i późnym wieczorem. Sprawców pożaru rozzłościł fakt, że na stołówce zabrakło nutelli i innych słodkości. To miało pchnąć ich do popełnienia przestępstwa. 

Szczyt absurdu został osiągnięty... 

 

 

źródło: m.niezalezna.pl
BS