Logo
Internauci nie mają litości dla Kijowskiego. Firma informatyczna radzi: nie KOD-uj sam!

10 stycznia 2017 11:46

Nie milkną echa po ostatniej aferze z wyprowadzaniem pieniędzy ze zbiórki publicznej na KOD przez Mateusza Kijowskiego. Tym razem błyskawicznie zareagował rynek reklam.

"Nie koduj sam! Obecność firmy w internecie już od 298 zł/mc" - reklamuje się jedna z firm. Na grafice jest także postać Kijowskiego oraz przekreślona kwota 15 tys. zł - tyle bowiem średnio miesięcznie kosztowały "usługi" informatyczne lidera KOD-u świadczone na rzecz Stowarzyszenia. Łącznie do firmy Kijowskiego trafiło co najmniej 90 tys. złotych. 

Mateusz Kijowski wraz z żoną Magdaleną prowadzą od maja 2014 roku spółkę MKM-Studio. Prezesem jest Mateusz Kijowski, ale członkiem zarządu jego żona, która posiada 95% udziałów. Pozostałe 5% to "działka" lidera Komitetu Obrony Demokracji. Od marca do sierpnia ubiegłego roku z konta KOD na konto spółki Kijowskiego trafiło sześć przelewów, każdy z nich na kwotę 15 190,50 zł. Wszystkie wystawione przez... Mateusza Kijowskiego. KOD płacił między innymi za hosting strony, obsługę domeny, utrzymanie poczty elektronicznej na okres 3 miesięcy (4920 zł). 

Na spotkaniu z sympatykami Komitetu Obrony Demokracji w Słupsku Mateusz Kijowski na pytanie dotyczące źródła utrzymania odpowiedział: "Ze wsparcia rodziny". 

 

N.