Logo
Internauci walczą o prawdę historyczną. Ruszyła strona #PomóżPamiętać!

31 stycznia 2017 20:14

Polscy internauci, zaangażowani w walkę z nieprawdziwym określeniem „polskie obozy śmierci”, zyskali kolejne narzędzie wsparcia. Właśnie ruszyła strona www.pomozpamietac.pl. Celem portalu jest monitoring sieci i wychwytywanie błędnego sformułowania z kilkunastu języków.

Na stronie dostępny jest aktualny stream (wykaz) z całego internetu, wskazujący w którym miejscu sieci właśnie użyto błędnego sformułowania „polskie obozy śmierci”. Dzięki temu każdy kto wejdzie na stronę, może zobaczyć wpis, sprawdzić kontekst użycia słowa i miejsce skąd pochodzi, a następnie zgłosić sprawę autorowi lub wydawcy. Możliwa jest zatem natychmiastowa reakcja.

"W ostatnim czasie, niestety przy okazji rocznicy wyzwolenia obozu Auschwitz-Birkenau, znów głośna zrobiła się sprawa użycia błędnego sformułowania „polskie obozy śmierci”. Po raz kolejny jest to więc okazja, aby edukować i zmieniać postawy w tej kwestii. W zeszłym roku mieliśmy zaszczyt – dzięki agencji FCB Warsaw – brać udział w projekcie „Remember” organizowanym przez Muzeum Auschwitz-Birkenau i przygotowaliśmy aplikację edukującą dziennikarzy światowych mediów. Teraz, reagując na zgłoszenia internautów, postanowiliśmy dać im narzędzie do zaangażowania się w tę sprawę. Polscy internauci są znani z umiejętności reagowania na to, co dzieje się w sieci i dbania o dobre imię Polski. Teraz otrzymują narzędzie, które ułatwi im to działanie - powiedział Marcin Żukowski z Mint Media, które wspólnie z agencją Brand 24 przygotowało serwis.

Monitorowane mogą być również największe serwisy społecznościowe, jak Facebook czy Twitter. Błędne sformułowania „polskie obozy śmierci” zostaną wychwycone również w komentarzach dodawanych pod postami.  Akcja ma charakter non profit. Jej inicjatorzy zachęcają do zaangażowania wszystkich, którym zależy na dobrym wizerunku Polski.

 

MR

źródło: niezalezna.pl