Logo
Internetowa petycja przeciwko CETA: "Domagam się oznakowania żywności wolnej od GMO"

16 października 2016 12:32

Na stronie chcewiedziec.pl można podpisać internetową petycję sprzeciwiającą się GMO oraz umowie CETA.  Jest ona skierowana do parlamentarzystów z żądaniem „oznakowania żywności wolnej od GMO”. Jak tłumaczą pomysłodawcy: „TTIP i CETA zaleją polski rynek żywnością z GMO. Mam prawo do rzetelnej informacji i świadomego wyboru.”

"Wolne od GMO? Chcę wiedzieć!” to ogólnopolska kampania społeczna prowadzona przez Instytut Spraw Obywatelskich (INSPRO) z Łodzi.

"Sprzeciwiamy się traktowaniu konsumentów jak królików doświadczalnych. Uważamy, że kupowana przez wszystkich żywność powinna być bezpieczna, dobrej jakości i odpowiednio oznakowana. Naszym celem jest wprowadzenie w Polsce systemu jednolitego znakowania „wolne od GMO”, informującego, że dany produkt nie zawiera genetycznie modyfikowanych organizmów, a mięso, nabiał i jaja pochodzą od zwierząt karmionych paszami bez GMO" – piszą twócy petycji.

W trosce o zachowanie w naszym kraju dobrej jakościowo, bezpiecznej żywności protestujemy przeciw podpisaniu przez Unię Europejską transatlantyckich porozumień z USA (TTIP – Transatlantic Trade and Investment Partnership) i Kanadą (CETA – Comprehensive Economic and Trade Agreement). Zawarcie tych porozumień umożliwi masowy i niekontrolowany napływ zza oceanu żywności niskiej jakości, czy zawierającej GMO. Zagrozi rolnictwu oraz tradycyjnym sposobom upraw i gospodarstwom na polskiej wsi" – dodają.

KD