Logo
Jacek Bartosiak pisze nową książkę. Tym razem o Europie Środkowo-Wschodniej

fot. youtube

2 grudnia 2016 09:24

Niedawno na rynku ukazała się książką "Pacyfik i Eurazja. O wojnie", która była pisarskim debiutem a zarazem rozprawą doktorską Jacka Bartosiaka. Tymczasem portal polska-azja.pl poinformował, że autor jest w trakcie pisania drugiej.

Wiemy od autora, że „nie zasypuję gruszek w popiele” i rozpoczął już przygotowania do nowej książki, tym razem o Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej. Wszystkich czytelników i fanów komentarzy, tekstów i książek dr Jacka Bartosiaka możemy już chyba dziś zapewnić, że nowe dzieło także będzie napisane w paradygmacie geostrategicznym i także będzie posługiwać się metodologią znaną z „Pacyfiku i Eurazji. O wojnie” - czytamy na polska-azja.pl.

Pierwsza książka, tak jak sama nazwa wskazuje, traktowała o geopolityce w Eurazji, a także o sztuce wojennej nowoczesnego pola walki. O zainteresowaniu pozycją może świadczyć fakt, że 700 egzemplarzy, które można było zakupić przed oficjalną premierą, rozeszło się w błyskawicznym tempie.

Jacek Bartosiak z wykształcenia jest adwokatem, jednak od lat zajmuje się również geopolityką. Obecnie ekspert Centrum Analiz Klubu Jagiellońskiego oraz Senior Fellow w Potomac Foundation w Waszyngtonie. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. 

 

źródło: polska-azja.pl

N.