Logo
Jaki o Tusku: "był w indywidualnym sojuszu z Niemcami"

9 października 2016 13:32

Patryk Jaki na antenie TVN24 wypunktował Donalda Tuska. "Uważam, że Tusk wszedł w indywidualny sojusz z Niemcami. Nie sojusz polsko-niemiecki, ale swój indywidualny sojusz z Angelą Merkel. Przykładem jest dekarbonizacja Polski, która leżała w interesie Niemiec, tak samo stocznie, których likwidacja była korzystna dla Niemiec, PO chciała przyjąć migrantów, co równie było korzystne dla Niemiec" - mówił. 

Poseł Prawa i Sprawiedliwości odniósł się również do kwestii poparcia Donalda Tuska w walce o fotel szefa Rady Europejskiej.

"My zawsze popieraliśmy Polaków na arenie europejskiej, ale pierwsza wyłamała się Platforma Obywatelska, która najpierw nie poparła Ryszarda Czarneckiego, a później Janusza Wojciechowskiego".

Wiceminister sprawiedliwości twierdzi także, że były premier Polski nie sprawdził się na tym stanowisku. 

"Jeżeli będziemy mówić o przypuszczalnym poparciu Tuska to tylko z perspektywy bilansu tego co Tusk zrobił dla Europy i Polski będąc szefem Rady Europejskiej. Pamiętajmy, że to za jego kadencji doszło do Brexitu. Nie radzono sobie również z kryzysem migracyjny i terroryzmem" - mówił dla TVN24.

 

źródło: tvn24

N.