Logo
Jakubiak: Jeżeli państwo będzie tak drogie jak jest dzisiaj, to nas, obywateli nie stać na utrzymanie tego państwa

1 października 2016 12:43

Poseł Marek Jakubiak (Kukiz'15, Endecja) w stanowczych słowach komentował postawę rządu Prawa i Sprawiedliwości wobec przedsiębiorczości i gospodarki. Polityk przekonywał, że "jeżeli państwo będzie tak drogie jak jest dzisiaj, to nas, obywateli nie stać na utrzymanie tego państwa".

Przedsiębiorca zwrócił uwagę na politykę rządu, która jego zdaniem jedynie pogorszy i tak złą sytuację gospodarczą Polski. Podkreślił, że pozbawienie stanowiska ministra Szłamachy było konieczne, ponieważ jako jedyny sprzeciwiał się rozwiązaniom, które mocno uderzają w budżet państwa. 

"Rząd staje się rządem niestety socjalnym, a brakuje na ten socjal pieniędzy. Minister finansów mówi: "Nie ma tych pieniędzy! Jak ja Wam zrobię?". Dziś dowiedzieliśmy się od pana wicepremiera, że "musimy zarobić". Nie "my" musimy zarobić, ale "Wy", szanowni Państwo" – mówił Jakubiak w TVP Info.

Poseł Kukiz'15 i Endecji przekonywał, że zapowiedź znalezienia przez rząd dodatkowych 30 miliardów potrzebnych na realizację celów socjalnych oznacza podwyżkę podatków i kolejny cios w przedsiębiorców.

"Jeżeli państwo będzie tak drogie jak jest dzisiaj, to nas, obywateli nie stać na utrzymanie tego państwa. Państwo musi być racjonalnie zorganizowane. Nie może być 600 tys. urzędników, ze średnią pensją 4800 złotych, dlatego, że nie starcza dla nich pieniędzy. My, gospodarka nie jesteśmy w stanie wygenerować na większą ilość podatków" – mówił poseł Marek Jakubiak.

Paweł Jaworski
Źródło: Endecja, TVP Info