Logo
Jakubiak: "Nie rozumiem dlaczego marszałek Kuchciński wywiesił biała flagę"

5 stycznia 2017 00:55

Marek Jakubiak (Kukiz'15, Endecja) wraz z wiceprzewodniczącym Parlamentu Europejskiego Ryszardem Czarneckim był gościem programu "W Punkt" na antenie Telewizji Republika. Rozmowa dotyczyła między innymi ewentualnych rozmów partii rządzącej z opozycją.

"Tego typu rozmowy nie powinny się toczyć przy udziale mediów, jeżeli mają się zakończyć sukcesem, to nie sądzę, aby media miałyby odgrywać rolę pośrednika. Przy całym szacunku dla Telewizji Republika i dla wszystkich innych mediów. Pamiętam kiedy miał powstać rząd POPiS-u, kiedy odbyło się spotkanie delegacji PiS z delegacją PO, na czele której stał Jan Maria Rokita, to wiemy, że była to pewna szopka, teatr i nie zakończyło się to sukcesem" – mówił poseł Kukiz'15 i Endecji.

"Wrócę do źródła tego nieporozumienia z ostatniej sesji plenarnej. Nie rozumiem dlaczego marszałek Kuchciński wywiesił biała flagę, dlaczego wyszedł z sali plenarnej. Ja tego po prostu nie rozumiem. Podszedłem i zaproponowałem przerwę do 8 rano, nic by się takiego nie stało. Marszałek nie chciał po konsultacjach tej przerwy i brnął dalej w sytuację, gdzie zawiesił tego nieszczęsnego posła Szczerbę, który przez pomyłkę został zawieszony. Siedzę blisko mównicy i uważam, że oni się nie słyszeli nawzajem. Z jednej i z drugiej strony były podniesione głosy. Zaczął się wewnętrzny jazgot. Uważam że wykluczenie Szczerby było błędne, należało go przywrócić, nie byłoby wrzasku. Nie wiem co oznaczała biała flaga" – podkreślił poseł Marek Jakubiak.

PJ
Źródło: Telewizja Republika