Logo
Jakubiak o płacy minimalnej: "Nie może być tak, że kilka osób ustala ile pracodawca ma płacić pracownikowi we własnej firmie"

fot. Paweł Jaworski

19 czerwca 2016 19:36

Marek Jakubiak z Kukiz'15 i Stowarzyszenia Endecja oraz Jarosław Urbaniak z Platformy Obywatelskiej byli gośćmi "Otwarcia Dnia" w TVN24 BiS. Posłowie komentowali kwestię płacy minimalnej.

Wszyscy wiedzą, że coś nie może kosztować 10 zł, tylko 9,99. Ministerstwo proponowało 1920 zł, związki zawodowe 1970 zł. Najważniejsza jest dwójka z przodu. To nie jest przemyślane ani wyliczone, to czysty marketing - mówił poseł Jarosław Urbaniak.

Poseł Stowarzyszenia Endecja oraz przedsiębiorca w stanowczy sposób odniósł się do propozycji rządu Prawa i Sprawiedliwości, dotyczących podwyższenia płacy minimalnej do 2 tysięcy złotych: "Rzecz w tym, żeby rząd chciał stanowić we własnych firmach kto ma ile płacić i komu. Nie może być tak, że 4-5 osób umawia się ile pracodawca ma zapłacić swojemu pracownikowi nie patrząc "Za co?", "W jakim czasie?" – mówił Marek Jakubiak.

"Pięknie nam się kształtuje rząd socjalistyczny, pierwszy po epoce Gierka. Żeby rozdawać, trzeba zarabiać, a płaca minimalna, którą rząd ustalił na 2000 zł nie jest tylko podwyżką kosztów pracodawców, ale i podwyżką podatków" – dodawał jeden z założycieli Endecji.

 

Paweł Jaworski
Źródło: TVN24 BiS / fot. Paweł Jaworski