Logo
Jakubiak:"Dni referendalne", likwidacja urzędów pracy i uproszczenie prawa podatkowego

24 sierpnia 2016 10:50

Poseł Marek Jakubiak był gościem "Sygnałów dnia" w radiowej "Jedynce". Rozmowa dotyczyła planów politycznych na jesień oraz inicjatyw, jakie zostaną przedstawione obywatelom przez klub parlamentarny Kukiz'15. Współzałożyciel Endecji przekonywał, że propozycje z pewnością pozytywnie zaskoczą wyborców.

"Musimy mieć nowoczesną Konstytucję, taką która pozwoli obywatelom realnie rządzić państwem. Jak widać, oderwanie się rządzących od ziemi jest powszechną przypadłością więc my, społeczeństwo, musimy patrzeć władzy na ręce i mieć możliwość wpływu na to co dzieje się w Polsce" – przekonywał Jakubiak.

"Wybierzmy sobie jeden lub dwa dni w roku, które będą "dniami referendalnymi" i załatwmy wszystkie sprawy przy jednej cenie referendum" – proponuje poseł.

Poseł Marek Jakubiak podkreślił, że jako wiceprzewodniczący Komisji Nadzwyczajnej do spraw deregulacji chce w większym stopniu zaangażować się w usuwanie zbędnych przepisów, które blokują przedsiębiorczość Polaków. "Zlikwidować lub uprościć" - mówi polityk. Jakubiak odniósł się także do kwestii utrzymywania Urzędów Pracy, które w obecnej sytuacji na rynku są zbędne i generują niepotrzebne koszty dla budżetu państwa.

"Jeśli prawie nie mamy bezrobocia to w jakim celu trzyma się urzędy pracy? Po co te urzędy? To są tysiące ludzi, którzy pobierają uposażenia, a których sensu utrzymywania w tej chwili "na garnku państwa" zwyczajnie nie widzę" – mówił poseł Marek Jakubiak.

Polityk przypomniał, że obecnym zagrożeniem dla gospodarki są wskaźniki produkcji, które charakteryzują się niepokojącą tendencją spadkową. Sceptycznie odniósł się także do planów wdrożenia propozycji gospodarczych ministra Morawieckiego, zalecając wstrzemięźliwość. Poseł podkreślił, że w obecnej sytuacji powinniśmy skupić się na kwestii uproszczenia prawa podatkowego, tak, aby stworzyć Polakom warunki do rozwoju przedsiębiorczości.

 

Paweł Jaworski
Źródło: Polskie Radio "Jedynka"