Logo
Janina Paradowska nie żyje

fot. screen z YouTube

29 czerwca 2016 09:21

Nie żyje Janina Paradowska. Dziennikarka i publicystka zmarła w wieku 74 lat. Informację przekazał Maciej Głogowski z TOK FM.

Studiowała na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego, następnie podyplomowo dziennikarstwo na Uniwersytecie Warszawskim. Rozpoczęła pracę w zawodzie jako dziennikarka „Kuriera Polskiego”. Należała do Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej. Na początku lat 80. była m.in. szefową struktur NSZZ „Solidarność” w należącym do Stronnictwa Demokratycznego Wydawnictwie „Epoka”.

Zrezygnowała z członkostwa w PZPR po ogłoszeniu stanu wojennego. Została zweryfikowana negatywnie, jednak po paru miesiącach przywrócona do pracy w „Kurierze Polskim”. W tym samym roku podjęła pracę w redakcji „Życia Warszawy”, gdzie została kierownikiem działu politycznego. 

W 1991 dołączyła do zespołu redakcyjnego „Polityki”. Była komentatorką polityczną tego tygodnika, a także inicjatorką Salonów „Polityki” i prowadzącą spotkania z tego cyklu z udziałem polityków, przedsiębiorców, przedstawicieli mediów i kultury. Współpracowała także z TVP, Superstacją i TOK FM.

 

 

 

Paweł Jaworski