Logo
Janusz Korwin-Mikke o Brexit: "Autorem tego sukcesu są niewątpliwie państwo Merkel i Schulz"

25 czerwca 2016 12:55

Janusz Korwin-Mikke i Przemysław Wipler przekonywali na konferencji prasowej w Sejmie, że Brexit jest konsekwencją fatalnego kierunku obranego przez Unię Europejską. Zapowiedzieli także inicjatywę w sprawie POLEXIT.

"Autorem tego sukcesu są niewątpliwie państwo Merkel i Schulz, którzy nie dość, że zafundowali nam aferę z uchodźcami, to jeszcze obiecali znieść wizy dla Turków. To właśnie przeważyło szalę na rzecz Brexitu. Ci ludzie są autorami tego sukcesu, a pan Nigel Farage na pewno im w parlamencie podziękuje." - mówił Janusz Korwin-Mikke.

"Partia KORWiN zapowiedziała, że w dniu, w którym zostanie przyjęty mechanizm, który będzie karał Polskę i inne kraje europejskie za nieprzyjmowanie nielegalnych imigrantów, uchodźców, w tym dniu partia KORWiN rozpoczyna zbieranie podpisów pod wnioskiem o referendum w sprawie wystąpienia Polski z Unii Europejskiej. Zaczniemy zbierać podpisy pod Polexitem, bo to jest ta sprawa, która przeleje czarę goryczy i sprawi, że Polacy również będą chcieli wystąpić z Unii Europejskiej" - przekonywał Przemysław Wipler.

 

Paweł Jaworski
Źródło: Partia KORWiN / Facebook