Logo
Janusz Korwin-Mikke o kwocie wolnej od podatku i prośbie Junckera w sprawie referendów dot. opuszczenia UE [WIDEO]

fot. Paweł Jaworski

30 listopada 2016 11:28

Janusz Korwin-Mikke na zorganizowanej w Sejmie konferencji prasowej odniósł się do wczorajszej decyzji Sejmu, dotyczącej podwyższenia kwoty wolnej od podatku, a także o potrzebie reorientacji polskiej polityki zagranicznej z uwagi na zmiany, jakie nadchodzą w polityce poszczególnych krajów europejskich.

"Pozostaje mi jeszcze jedno żądanie, żeby Sejm zniósł podatek od nieruchomości dla osób bezdomnych. Proszę zwrócić uwagę, że od 1 stycznia minimalna płaca miesięczna wynosi 2000 złotych a ta ustawa dotyczy ludzi, którzy zarabiają 500 złotych miesięcznie. Jest to po prostu dowcip ze strony pana premiera" - komentował lider partii Wolność.

"Jak wynika z badań, z wyjątkiem Niemiec w większości krajów europejskich chcą wyjścia z Unii Europejskiej, a więc Unia Europejska jest wbrew woli mieszkańców Europy. Dotyczy to szczególnie pana Hofera, który po tym jak wygra wybory na prezydenta Austrii, chce zorganizować referendum w sprawie wyjścia z Unii Europejskiej. Także Marine Le Pen mówi, że jeśli zostanie prezydentką, a według sondaży - zostanie, to również zechce referendum. Nawet jeśli prezydentem zostanie Francois Fillon, to będzie to osoba, która jest za sojuszem z Rosją. Będzie to całkowita zmiana polityki francuskiej. Ważne, żeby polski rzad dostosował się do tej zmiany" - mówił Janusz Korwin-Mikke.

PJ
Źródło: Konferencja Sejm RP