Logo
Janusz Korwin-Mikke: Sądzę, że Unia musi być zniszczona

2 lipca 2016 09:37

Janusz Korwin-Mikke był gościem programu #dziejesienazywo, w którym tematem rozmowy był Brexit. Prezes partii KORWiN podkreślił, że poszedł do UE, aby rozwalać ją od środka.

"Wielka Brytania w UE wkładała stale kij w szprychy państwom osi. Mój ulubiony przykład: jeśli ma pan na statku marynarza, który się buntuje, to wysadzenie go na brzeg umacnia załogę, a nie osłabia. Na szczęście obie strony doszły do wniosku, że nie da się nic zrobić, zmienić traktatów, w wyniku czego Unia będzie powoli umierać" - mówił Janusz Korwin-Mikke.

"Polacy są narodem najbardziej prounijnym. Niestety są przekupieni, tak to powiem łagodnie. Pan Farage powiedział, że będzie pracował, żeby Wielka Brytania wyszła z Unii, i wreszcie się doczekał. Ja dopiero dwa lata pracuję nad rozwaleniem UE. Zajmie mi to krócej, spokojnie. Nie dlatego, że jestem słaby czy silny, tylko dlatego, że UE rozpada się z powodów gospodarczych. Ustroje padają nie dlatego, że są okrutne i niesprawiedliwe, tylko dlatego, że bankrutują" - podkreślił lider partii KORWiN.

 

Źródło: #dziejesienazywo