Logo
Jarosław Gowin chce się założyć... o butelkę dobrego whisky. Platforma na zakręcie

fot. Wikimedia Commons

18 sierpnia 2016 17:25

Jarosław Gowin przekonywał w TVP Info, że już wkrótce Platforma Obywatelska pod wodzą Grzegorza Schetyny pozbędzie się Sławomira Nitrasa, Cezarego Grabarczyka i Cezarego Tomczyka."W PO będzie cięcie metodą salami" przewiduje polityk. Był nawet gotów założyć się o "butelkę dobrej whisky", że właśnie tak będzie wyglądała przyszłość Platformy.

"Wszyscy wiedzą, że w PO będzie cięcie metodą salami. Sądzę, że tacy politycy jak Sławomir Nitras, Cezary Grabarczyk i Cezary Tomczyk, oni liczą swoje dni w Platformie. Jestem gotów założyć się o butelkę dobrego whisky, ale podejrzewam, że nie podjąłby się pan wyzwania, bo obaj wiemy, że losy Jacka Protasiewicza są przesądzone. Ewa Kopacz w Platformie pozostanie, natomiast jej politycy są konsekwentnie marginalizowani" – mówił Gowin.

Zdaniem Jarosława Gowina zwrot Platformy w stronę wartości konserwatywno-liberalnych to zabieg taktyczny, który nie może zostać zrealizowany z powodzeniem, ponieważ w ramach partii brakuje posłów o takich poglądach.

"Grzegorz Schetyna ogłosił zwrot w prawo. Wszyscy, którzy znają wewnętrzną sytuacją w PO, wiedzą, że to zabieg taktyczny. Korzenie Platformy rzeczywiście były konserwatywno-liberalne, ale dzisiaj takich polityków w PO prawie nie ma. Prawie, bo niedobitki pewnie zostały, jak Marek Biernacki. Nie mniej uważam, że to bardzo zręczne posunięcie i Schetyna rzuca wyzwanie Zjednoczonej Prawicy" – diagnozował Jarosław Gowin.

 
Paweł Jaworski
Źródło: TVP Info