Logo
Jarosław Kaczyński:"Już niedaleko do momentu, w którym będziemy znali prawdę i w którym będą dwa pomniki"

fot. Paweł Jaworski

11 września 2016 08:41

"Nasi poprzednicy, którzy przez lata wydawali się triumfować, dziś mają tylko jedną broń, starą, komunistów i ich sojuszników: prowokację" − mówił Jarosław Kaczyński na kolejnej miesięcznicy smoleńskiej pod Pałacem Prezydenckim.

"Już niedaleko. Już niedaleko do momentu, w którym będziemy znali prawdę i w którym tu, po dwóch stronach, będą dwa pomniki – smoleński i prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Nasi poprzednicy, którzy przez lata wydawali się triumfować, dziś mają tylko jedną broń, starą, komunistów i ich sojuszników: prowokację. Widzimy to tutaj, ale przegrali. Zwyciężyliśmy, chociaż pamiętajmy: zwyciężyliśmy jeszcze nie do końca. Jeszcze bardzo wiele przed nami niebezpieczeństw i trudności" − mówił Jarosław Kaczyński na miesięcznicy smoleńskiej.

"Ta droga do Polski prawdziwie sprawiedliwej, wolnej, niepoległej i suwerennej, to druga trudna, pod górę, na której będą przeszkody. Ale przejdziemy tę drogę, jestem o tym przekonany i każde nasze spotkanie umacnia to przekonanie. Musimy się tutaj spotykać i kontynuować nasz marsz. Musimy aż do tego dnia, kiedy usłyszymy komunikaty prokuratury i zespołu, który dzisiaj bada sprawę smoleńską, póki nie odsłonimy pomników. Wtedy będzie można powiedzieć, że nasza misja została wypełniona. To jeszcze potrwa, choć to już niedługo" − prognozował lider Prawa i Sprawiedliwości.

Paweł Jaworski
Źródło: Interia