Logo
Jarubas z PSL do minister Zalewskiej: Jest pani największą psują ostatnich lat w polskiej edukacji

fot. Twitter

4 listopada 2016 08:06

Dyskusja nad wotum nieufności wobec minister edukacji narodowej była niezwykle burzliwa. Działalność Anny Zalewskiej z Prawa i Sprawiedliwości ostro komentował Krystian Jarubas z PSL.

"Nie ma ani jednej przesłanki, by bronić minister Zalewskiej. Bardzo przepraszam pani minister, ale jest pani największą psują ostatnich lat w polskiej edukacji i nie dotrzymuje pani obietnic. Obiecywała pani samorządom rekompensaty subwencji oświatowej. Obietnicy pani nie dotrzymała. Obiecała pani, że 1,5 mld złotych na edukację, które samorządy straciły w związku z odwróceniem reformy sześciolatków, zrekompensuje. Niestety, nie dotrzymała pani słowa. Klub PSL złożył ustawę zwiększającą nakłady na 6-latków, ale PiS to odrzuciło na ostatniej komisji. To ewidentne działanie na szkodę edukacji" – mówił Jarubas.

"Antyreforma pani minister jest krytykowana nawet przez jej kolegów z rządu. Minister Gowin ostrzega, że będziemy mieli 2 różne matury. Czyli chaos. Ile będzie kosztowała wymiana tabliczek, pieczątek, szyldów? Czy nie lepiej te pieniądze przeznaczyć na pomoce naukowe, posiłki dla dzieci? Nadal nie wiemy, jakie pani minister ma zdanie na temat pomysłu PSL, żeby zmniejszyć liczebność klas" – dodawał polityk PSL.