Logo
Jedyni rozsądni! Wypowiedzi posłów Kukiz'15 na temat ostatnich wydarzeń

fot. Paweł Jaworski

18 grudnia 2016 10:33

Podczas ostatnich wydarzeń główne strony politycznego sporu - obóz rządzący i "opozycja totalna" wpadły w histerię. Mało kto zauważył rozsądną postawę posłów trzeciego klubu parlamentarnego - Kukiz'15. 

Poniżej zamieszczamy wybrane wypowiedzi polityków tego ugrupowania.

Paweł Kukiz

"Idziemy w przepaść. Oligarchie partyjne tłuką się o swoje interesy. "Debaty" sejmowe to żenujące spektakle. Jedyny ratunek to zmiana ordynacji i przyspieszone wybory. Ale NIKT z partyjniaków nie jest zmianą ordynacji zainteresowany. Bo obecna daje im dozywotnie prawo wymiany przy żłobie.
Zrozumcie to w końcu. A nas dziś proszę - nie angażujcie się po żadnej ze stron. Moze się w końcu wzajemnie powybijają".

Adam Andruszkiewicz

"Opozycja totalna wzięła się z PiSem za głowy i za chwilę doprowadzi do zamieszek w kraju. Widać, o co im chodzi. Chcą sparaliżować Sejm, obalić rząd i przejąć władzę. Natomiast PiS zamiast zachować spokój, to daje się podpuszczać i wykonuje dziwne ruchy jak niepotrzebna wojenka z dziennikarzami. Każdy, kto dziś nakręca ten konflikt jest szkodnikiem, bo Polska pogrążona w wewnętrznej wojnie klanów partyjnych będzie coraz słabsza.

Trzeba zachować spokój. Jestem dumny z mojego klubu Kukiz'15, że nie włączamy się do tej wojenki. Apelujemy o zgodę. Nie dajcie się też nabrać Nowoczesnej i PO - to żadna opozycja, im zależy tylko na tym, aby za wszelką cenę dorwać się do koryta. Nawet jak widać za cenę zamieszek we własnej Ojczyźnie".

Stanisław Tyszka

"To co się wydarzyło wczoraj w Sejmie to najlepsze podsumowanie ostatniego roku w polityce. Trzeba to rozpatrywać na różnych poziomach.

1. Kultura polityczna
PONowoczesna „przeciąga strunę” bardzo często przekraczając granice dobrego smaku - wrzaski na sali sejmowej, uderzanie w ławy, wyzwiska, teraz blokada mównicy. Ewidentnie chcą czołowego starcia z PiS. PiS z kolei jest skrajnie nieudolny, niekonsekwentny, nie radzi sobie z prowokacjami. Wczorajsze przeniesienie obrad było wywieszeniem białej flagi.

Zachowanie PONowoczesnej jest oczywiście całkowicie przeciwskuteczne. Dlatego konsekwentnie nazywamy te partie opozycją histeryczną. Ich histeria prowadzi tylko do umocnienia władzy PiSu.

Końcowy efekt natomiast jest taki, że Sejm zamienia się w chlew (lub cyrk, jak kto woli). My z Kukiz '15 patrzymy na to z rosnącym obrzydzeniem, bo do Sejmu weszliśmy po to, aby pracować, a nie pajacować.

2. Praworządność
PiS coraz częściej nagina, obchodzi i łamie prawo. Wczoraj, działając w panice, złamali regulamin Sejmu poprzez zblokowanie głosowania nad poprawkami do budżetu. Problem w tym, że oni nawet do końca nie wiedzą po co to robią. Prowadzą politykę krótkowzroczną, szarpaną, sprowadzającą się często do pustych haseł i PR-u, ale pozbawioną celów strategicznych i spójnej wizji tego jak powinna wyglądać Polska.

3. Podłoże ustrojowe problemów
Większość obecnych problemów wynika z wad ustrojowych, ze złej konstytucji, umożliwiającej sprawowanie władzy ludziom niekompetentnym, nieudolnym, skorumpowanym i niekontrolowanym przez Obywateli".

Tomasz Rzymkowski

"Szkoda, że zamiast głosowania nad obywatelskim poprawkami do budżetu, opozycja totalna odczynia modły i robi wywiady sama ze sobą. Niby w obronie mediów, a sami mają wielką radość. Jestem zwolennikiem wolnego dostępu środków społecznego przekazu do Sejmu. Stąd nasz sprzeciw wobec ograniczeń autorstwa PiS, ale bez burd".

 

źródło: Facebook

N.