Logo
Jerzy Owsiak złośliwie dziękuje parze prezydenckiej za dary przekazane WOŚP

22 grudnia 2016 21:20

Podobnie jak w roku ubiegłym, para prezydencka przekazała swoje dary na licytację w ramach tegorocznej Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Andrzej Duda wybrał swoje spinki do mankietów, natomiast Agata Duda swoje zdjęcie ze Światowych Dni Młodzieży, na którym wita hierarchów kościelnych. Jerzy Owsiak podziękował panu prezydentowi i pierwszej damie wpisem na portalu społecznościowym, jednak nie obyło się bez politycznej docinki.

– Otrzymaliśmy od Pana i Pana małżonki, przedmioty na licytację dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dziękuję! Jak Pan, Państwo wiecie, za uzyskane środki będziemy kupowali sprzęt medyczny dla polskich szpitali, a także będziemy nadal prowadzili stworzone przez naszą Fundację całoroczne, ogólnonarodowe programy medyczne - zaczął swój wpis. Owsiak.

Nawet w takiej sytuacji nie obyło się bez politycznej zaczepki. Jerzy Owsiak nie kryje swoich sympatii z opozycją. Na koniec wpisu w chamski sposób nawiązał do obecnej sytuacji społeczno-politycznej w Polsce i zasugerował aby każdą kolejna ustawę podpisywaną nocą Andrzej Duda dwukrotnie przeczytał, a następnie skonsultował jeszcze z żoną. 

– Jeśli więc nocą zobaczy Pan na swoim biurku nową ustawę związaną z organizacjami pozarządowymi, już teraz proszę, a wręcz zaklinam – niech się Pan nad tym pochyli, przeczyta, jeszcze raz przeczyta, naradzi się z Małżonką i pomyśli o tym, że dziś globalne korzyści dla Polski z działań organizacji pozarządowych są bezsprzeczne, a przykład WOŚP udowadnia też, że ludzka siła w pomaganiu jest siłą ogromną. 

 

 

źródło: telewizjarepublika.pl
BS