Logo
Jeśli na kawę i ciastka to tylko do polskiej kawiarni

innpoland.pl

4 lipca 2016 08:28

W naszym kraju rośnie świadomość konsumencka. Coraz częściej sięgamy, w świadomy sposoób po polskie produkty. Nieoceniona w tym względzie jest m.in. aplikacja "Pola". Jej twórcy zapowiedzieli kontynuację projektu. Tym razem w odniesieniu do branzy usługowo-handlowej.

Jak mówi Piotr Trudnowski z Klubu Jagiellońskiego:

- Myślimy o rozwiązaniu, które pozwoli na pozyskiwanie informacji na temat usług i handlu. Chodzi o to aby znajdując się w danej lokalizacji móc znaleźć najbliższą polską kawiarnię albo polskiego fryzjera, a niekoniecznie międzynarodową sieciówkę.

Na czym będzie polegała funkcjonalność aplikacji?

Po oznaczeniu się w danym miejscu od razu moglibyśmy otrzymać informację o tym, co znajduje się w okolicy. Najważniejsze będzie zweryfikowanie firm zagranicznych, zwłaszcza sieciówek. Jeżeli ktoś zastanawia się czy bardziej polska jest Costa Coffee, Starbucks czy lokalna kawiarnia to będzie mógł wybrać ten lokal, który najbardziej mu odpowiada- dodaje Trudnowski.

Aplikacja "Pola" cieszy się bardzo dużą popularnością. Skorzystanie z niej jest bardzo proste, wystarczy bowiem zeskanować kod kreskowy za pomocą urządzenia mobilnego. Tylko od listopada 2015 roku pobrano ją 220 tysięcy razy.  Czy nowy produkt powtórzy ten sukces?

 

/bb/

Za:portalspozywczy.pl