Logo
Jest decyzja UEFA w sprawie wydarzeń z meczu Legia-BVB. Kibice Legii nie będą szczęśliwi...

fot. legia.com

29 września 2016 13:06

Legia Warszawa zagra kolejny mecz w fazie grupowej Ligi Mistrzów przy pustych trybunach. Decyzja UEFA jest konsekwencją wydarzeń z meczu Legii Warszawa z Borussią Dortmund. 

"Legia Warszawa informuje, że za incydenty podczas meczu przeciwko Borussii Dortmund, decyzją Control, Ethics and Disciplinary Body, organu dyscyplinarnego UEFA pierwszej instancji, została na Klub nałożona sankcja w postaci zamknięcia dla publiczności całego stadionu na kolejny domowy mecz Ligi Mistrzów UEFA przeciwko Realowi Madryt (2 listopada 2016 roku) oraz kary finansowej w wysokości 80 tysięcy euro" - czytamy na oficjalnej stronie warszawskiego klubu.

"Legia Warszawa w toku postępowania dyscyplinarnego przed organami UEFA złożyła obszerne i wyczerpujące wyjaśnienia oraz jednoznacznie podtrzymuje stanowisko, że uznanie, wbrew pierwotnej ocenie delegata meczowego UEFA, zachowania kibiców Legii za mające charakter dyskryminacyjny nie znajduje potwierdzenia w przedstawionym przez Klub materiale dowodowym. W tym aspekcie Legia Warszawa bezzwłocznie zawnioskuje o sporządzenie pisemnego uzasadnienia wspomnianej decyzji i w przewidzianym przepisami terminie przygotuje odwołanie do Appeals Body – organu dyscyplinarnego UEFA drugiej instancji. Jesteśmy przekonani, że nasze racje zostaną uznane w postępowaniu odwoławczym. Legia Warszawa zrobi wszystko, aby mecz z Realem Madryt został rozegrany z udziałem publiczności" - czytamy dalej w oświadczeniu wystosowanym przez Zarząd Legii Warszawa.

Warszawski klub ma zmierzyć się z Realem Madryt 18 października. Niestety, najprawdopodobniej wydarzenie odbędzie się bez udziału kibiców stołecznego klubu.

Paweł Jaworski
Źródło: legia.com