Logo
Jest doniesienie na Janusza Korwin-Mikke. "Chce usunąć ciało śp. Lecha Kaczyńskiego i nazywa zdrajcą"

fot. Paweł Jaworski

18 października 2016 17:05

Ogólnopolski Komitet Obrony przed Sektami i Przemocą składa doniesienie do Prokuratury w sprawie słów lidera partii "Wolność" - Janusza Korwin-Mikke. Według przewodniczącego Komitetu, europoseł chce usunąć ciało Lecha Kaczyńskiego z Wawelu.

Cała sprawa dotyczy artykułu dla "Faktu", który z kolei powołuje się na wywiad "Superstacji" z Januszem Korwin-Mikke, który komentował miejsce pochówku i samą postać ś.p. Lecha Kaczyńskiego.

"Wawel nie należy do mnie. Gdyby należał do państwa, to ja po dojściu do władzy postąpiłbym z Lechem Kaczyńskim tak samo, jak postąpiono z niektórymi dygnitarzami sowieckimi, czyli usunięto z miejsca pochówku" – mówił wówczas lider "Wolność".

W tym samym wywiadzie Janusz Korwin-Mikke ocenił prezydenturę byłego prezydenta Rzeczpospolitej słowami: "Podpisał Traktat Lizboński, czyli zdradził Polskę. To po prostu zdrajca" - zarzuty Komitetu Obrony przed Sektami i Przemocą dotyczą także i tego fragmentu rozmowy.

"W dniu dzisiejszym, tj. 18.10.2016 r. Stowarzyszenie „Ogólnopolski Komitet Obrony przed Sektami i Przemocą” złoży doniesienie do Prokuratury Okręgowej w Krakowie w sprawie: publicznego znieważenia śp. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego przez europosła Janusza Korwin-Mikke. W dniu 15.06.2016 r. na portalu fakt.pl ukazał się artykuł: „Polityk chce wyniesienia ciała Kaczyńskiego z Wawelu" – czytamy w zawiadomieniu.

"W wyżej wymienionym artykule cytuje się europosła Janusza Korwin-Mikke, który dwukrotnie znieważył śp. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego: 1) chce usunąć ciało śp. L. Kaczyńskiego z miejsca pochówku, 2) nazwał śp. Kaczyńskiego zdrajcą" – przekonuje Ryszard Nowak – autor zawiadomienia.

PJ
Źródło: Ogólnopolski Komitet Obrony przed Sektami i Przemocą