Logo
JKM: Nowoczesna jest jak skrzyżowanie PO z Ruchem Palikota

17 września 2016 21:59

Podczas konferencji prasowej partii KORWiN jej przedstawiciele odnieśli się do programu Nowoczesnej, zarzucając, że nie ma w nim niczego nowego i nowoczesnego. Jednocześnie podkreślili, że Nowoczesna okazuje się partią dużo bardziej lewicową i antywolnościową niż PO czy SLD. 

Prezes Janusz Korwin-Mikke mówił podczas konferencji: Nowoczesna miała być partią liberalną. Ale już po niecałym roku istnienia, kiedy nawet nie była u władzy, dopasowała się do PO. Jest jak skrzyżowanie PO z Ruchem Palikota. Rok temu wydawało nam się, że w Nowoczesnej mamy poważnego konkurenta, jeśli chodzi o wyborcę wolnorynkowego. Po lekturze programu Nowoczesnej wiemy, że nie jest to partia ani nowoczesna, ani liberalna, ani wolnościowa. Na 124 stronach programu znajdujemy więcej ładnych, kolorowych zdjęć z twarzą Ryszarda Petru niż nowych, świeżych postulatów programowych. To nie jest dla nas zaskakujące - powiedział wiceprezes Przemysław Wipler.

Doktor Sławomir Mentzen, szef projektu „Dobry Rząd” i lider partii KORWiN w okręgu toruńskim, wymieniał lewicowe postulaty partii Ryszarda Petru: Nowoczesna chce wprowadzić elektroniczny system ewidencji płatności, obowiązkową e-fakturę, obowiązkowe ubezpieczenia od ryzyka rynkowego dla rolników, obowiązkowe przedszkole dla pięciolatków, 50% podatek od zysku ze sprzedaży ziemi, ograniczenie umów zlecenia i obrotu gotówkowego. Zamierza utrzymać program 500+, dopłaty do mieszkań, progresywny PIT, płacę minimalną, ZUS, popiera TTIP, chce wiedzieć, ile pijemy i palimy oraz jak się leczymy Oni są na lewo od SLD i PO. Wolnościowi wyborcy powinni trzymać się możliwie jak najdalej od Nowoczesnej.

Program Nowoczesnej to lewicowe, lewackie odgrzewane kotlety. Mieliśmy to już u Palikota, w Platformie Obywatelskiej, w tej chwili PiS postuluje podobne rzeczy, a Ryszard Petru stara się ich naśladować. Jako przedsiębiorca, czytając ten program, miałem wrażenie, że Ryszard Petru pisał go na smyczy korporacji, pod ich dyktando -  powiedział Robert Anacki, członek zarządu partii KORWiN i lider struktur w regionie lubuskim

Artur Jabłoński, członek zarządu ROMB-u i lider partii KORWiN w okręgu koszalińskim,  zauważył:Na 124 stronach programu Nowoczesnej nie ma ani słowa o tym, co dla mnie jest synonimem wolności - a w końcu nazywają się partią wolnościową. Niie ma ani słowa na temat dostępu Polaków do broni. Ten rząd, który uzbroi Polaków, odda im honor i prawo posiadania broni, będzie prawdziwie polskim rządem.

NW

Źródło: Facebook.com/partiakorwin