Logo
Joanna Mucha: Program 500 plus nie jest dobrym pomysłem

fot. Wikimedia Commons

15 lipca 2016 10:38

Joanna Mucha udzieliła wywiadu dla "Super Expressu", w którym odniosła się do programu i propozycji wprowadzanych przez Prawo i Sprawiedliwość. Posłanka Platformy Obywatelskiej skrytykowała program 500 plus, zapominając, że w kampanii jej partia proponowała nawet większą kwotę.

“Nadal podtrzymuję swoje stanowisko, że program 500 plus nie jest dobrym pomysłem. Ludzie byliby jeszcze bardziej zadowoleni, gdyby dostali tysiąc złotych na dziecko. Gdybyśmy tak do tego podchodzili, to doszlibyśmy szybko do absurdalnych decyzji. Na pewno mniej zadowolone będą dzieci, które za 20-30 lat będą musiały spłacać kredyt, który jest zaciągany przez PiS. W ostatnich dniach premier Morawiecki spontanicznie określił, że program 500 plus jest kredytem, który trzeba będzie kiedyś spłacić” – mówiła posłanka Platformy Obywatelskiej.

Posłanka odniosła się także do rządów Platformy Obywatelskiej i stwiedziła, że nie czuje, aby PO źle prowadziło politykę prorodzinną.

"Proszę nie zapominać o tym, że sporo takich postulatów zostało zrealizowanych. Zwiększyliśmy zasiłek. Daliśmy 1000 złotych przez rok dla Polek, które urodziły dziecko. Nie zapominajmy też o naszym programie mieszkaniowym, który jest przedstawiany jako program PiS. Pojawił się pogląd, że PO pluje sobie w brodę, bo nic nie zrobiła, ten pogląd jest dla nas dramatycznie niesprawiedliwy" – podkreśliła.