Logo
Juncker: politycy nie powinni słuchać głosu społeczeństwa w swoich państwach!

www.commons.wikimedia.pl

8 maja 2016 14:22

Przewodniczący Komisji Europejskiej Jean Claude Juncker wyznacza państwom europejskim demokratyczne standardy podczas uroczystości wręczenia nagrody Karola Wielkiego dla Papieża w Watykanie.  

„Jednego dnia jest się Europejczykiem na pełen etat, gdy chodzi o branie a innego dnia Europejczykiem, który wybiera tylko te wartości, które są dla niego wygodne”- stwierdził Jean Claude Juncker podczas swojego wystąpienia. „Zbyt wielu polityków wsłuchuje się wyłącznie w opinię wygłaszane w ich państwach, jeśli słuchasz opinii narodowych to nie tworzysz wspólnej europejskiej wartości”- kontynuował podczas debaty.

Martin Schulz, przewodniczący socjalistów w Parlamencie Europejskim: „Populiści chcą wykorzystać tę sytuację szerząc strach i zło. Niektórzy 25 lat po upadku żelaznej kurtyny chcą na nowo budować płoty i mury, zniszczyć wszystko co udało nam się osiągnąć”.

Donald Tusk komentował, że wszyscy, którzy sprzeciwią się przyjmowaniu imigrantów są radykalnymi nacjonalistami. Apelował, aby ich powstrzymać w marszu po władzę. Komentował, że radykałowie są wszędzie od Polski po Hiszpanię.

paw

Źródło: www.wiadomosci.tvp.pl