Logo
Jutro kongres Endecji

2 grudnia 2016 09:36

Już jutro, 3 grudnia w Sali Kolumnowej polskiego Sejmu odbędzie się pierwszy kongres stowarzyszenia Endecja. Inicjatywa zapoczątkowana w maju br. rozwija się niezwykle dynamicznie i wiele wskazuje na to, że trwale stanie się nie tylko jednym z filarów ruchu KUKIZ'15 ale też jednym z ośrodków kształtowania myśli narodowo-wolnościowej w naszym kraju. Od początku istnienia patronuje jej znany publicysta i pisarz Rafał Ziemkiewicz.

Jak zaznacza sekretarz generalny stowarzyszenia, Krzysztof Tenerowicz:

Jutrzejszy kongres będzie doskonałą okazją do wymiany doświadczeń i poglądów na temat przyszłości środowisk narodowych, konserwatywnych i wolnościowych w  naszym kraju. Przynaję, że zainteresowanie inicjatywą przeszło nasze najsmielsze oczekiwania. Zdaję sobie sprawę, że niebagatelną rolę odegrały tu nazwiska naszych patronów w osobach Rafała Ziemkiewicza czy Marka Jakubiaka, jednak na tym etapie tylko od zaangażowania samych członków zależy przyszłość inicjatywy. To z jakimi reakcjami spotyka się nasze działanie dowodzi, że w naszym kraju jest gigantyczne zapotrzebowanie na budowę środowiska zrzeszającego osoby o poglądach narodowych, konserwatywnych i wolnościowych. Proces ten zapoczątkował Paweł Kukiz wprowadzając na swoje listy osoby o takich przekonaniach. My, działając z nim ramię w ramię postaramy się to wykorzystać i kontynuować zmiany na polskiej scenie politycznej. Aktualnie koncentrujemy się jednak na budowie zaplecza eksperckiego i programowego, które mają stać sie naszą wizytówką. 

Jutrzejszy kongres ma podsumować pierwsze miesiące aktywności Endeków oraz przedstawić ich plany na najbliższe miesiące. Wśród nich jest Kongres programowy, który wstępnie zaplanowany jest na maj 2017 roku.

Przypomnijmy, że na czele stowarzyszenia stanął jeden z najmłodszych, a jednocześnie najaktywniejszych posłów bieżącej kadencji, Adam Andruszkiewicz. Członkami stowarzyszenia sa także m.in. parlamentarzyści KUKIZ'15 Marek Jakubiak, Sylwester Chruszcz, Paweł Grabowski, Krzysztof Sitarski, wiceprezes stowarzyszenia Marsz Niepodległości, Łukasz Moczydłowski oraz wspomniany wczesniej publicysta i ideowy lider Endeków Rafał Ziemkiewicz.

/bb/