Logo
To już koniec Michnika?

4 października 2016 16:56

Spółka Agora poinformowała, że w połowie października zaprzestanie wydawania bezpłatnego dziennika „metrocafe.pl”, a w niedługim czasie pracę w Agorze może stracić nawet 135 osób zatrudnionych na etacie.

Od pewnego czasu spółka notuje kolejne spadki i sytuacji nie jest w stanie poprawić nawet główny projekt,którym jest „Gazeta Wyborcza”. „GW” zanotowało w stosunku do poprzedniego półrocza 2016 roku spadek o wartości 15%. W listopadzie 2015 roku w ramach radykalnych cięć zrezygnowano z szeregu wydań lokalnych „Wyborczej”, jednak teraz zarząd Agory musi zdecydować się na kolejne próby ratowania spółki. 

14 października 2016 roku spółka ma zakończyć wydawanie bezpłatnego dziennika „metrocafe.pl” (dawniej „Metro”). Pismo ukazuje się obecnie w 18 miastach w Polsce, między innymi w Warszawie, Wrocławiu, Krakowie, Poznaniu oraz Trójmieście. Jego nakład szacowany jest na 400 tys. egzemplarzy. Agora w komunikacie giełdowym informuje o wymogach „głębokiej zmiany w modelu pracy redakcji oraz w wydaniach Gazety Wyborczej, co wiąże się z ograniczeniem zatrudnienia w segmencie prasa oraz reorganizacją pracy zespołów redakcyjnych”. W praktyce oznacza to, że do końca roku pracę w Agorze straci 135 osób zatrudnionych na etacie.

NW

Źródło: telewizjarepublika.pl